Slovenské kvarteto o štvrťfinále v St. Pöltene

Na turnajoch žien a mužov ITF v rakúskom St. Pöltene si v stredu o postup do štvrťfinále zahrá kvarteto slovenských tenistov: Kristína Schmiedlová, Lenka Juríková (na obr.), Alex Molčan a Patrik Néma.

30. 08. 2016

Martin opäť vypadol v 1. kole

Štvrtý nasadený Andrej Martin prehral v 1. kole challengeru v talianskom Come (dotácia 42 500 eur, antuka) s Rusom Andrejom Rubľovom 6:2, 3:6, 3:6. Je to už druhý challenger po OH v Riu, kde bol Martin v osemfinále, na ktorom vypadol hneď na úvod.

Iba Cibulková do 2. kola

Zo šestice Slovákov na US Open postúpila do druhého kola iba Dominika Cibulková. Dvanásta nasadená slovenská jednotka zdolala Poľku Magdu Linettovú 6:2, 6:3. Jej ďalšou súperkou bude v stredu Ruska Jevgenija Rodinová. Doterajším maximom Cibulkovej v New Yorku je štvrťfinále z roku 2010, vlani postúpila do 3. kola.

29. 08. 2016

Kovalíkova prehra v premiére

Jozefovi Kovalíkovi nevyšla premiéra v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji US Open. V 1. kole dvojhry prehral s Kanaďanom Vasekom Pospisilom hladko 1:6, 3:6, 3:6. Slovensko tak prišlo v New Yorku aj o posledné želiezko v mužskom singli, ani Martin Kližan s Lukášom Lackom neprešli cez úvodnú prekážku.

Schmiedlová v NY vypadla

Karolína Schmiedlová neuspela v 1. kole dvojhry na US Open. Lotyške Anastasiji Sevastovovej podľahla 3:6, 3:6. V New Yorku tak zavŕšila tohtoročné waterloo na podujatiach veľkej štvorky. Na úvodnej prekážke stroskotala aj na Australian Open, Roland Garros a vo Wimbledone.