New Haven: Hantuchová a Schmiedlová prehrali, Kučová vzdala

V kvalifikácii turnaja WTA v New Havene, poslednom pred US Open, Karolína Schmiedlová prehrala v 1. kole s Estónkou Anett Kontaveitovou 6:0, 3:6, 6:7(9) a Kristína Kučová Španielke Lare Arruabarrenovej vzdala za stavu 5:7, 5:3 z pohľadu Slovenky. Aj na voľnú kartu štartujúca Daniela Hantuchová prehrala s 10. nasadenou Belgičankou Kirsten Flipkensovou 6:4, 3:6, 1:6. Hantuchová (na snímke vpravo) bola pozvaná na otvorenie nového hráčskeho centra v New Havene.

19. 08. 2016

Cibulkovej Cincinnati nesedí

Dominika Cibulková vypadla v osemfinále turnaja WTA v Cincinnati. V boji o účasť medzi elitnou osmičkou nasadenú hráčku číslo osem vyradila nenasadená Maďarka Timea Babosová, ktorá Slovenku zdolala 4:6, 6:3, 6:1. Duel v treťom sete za stavu 1:1 prerušili pre dážď. Po prestávke Maďarka jasne dominovala. Zápas trval takmer dve a pol hodiny. Cibulkovej bilancia je po 7. štarte na tomto turnaji - 2/7. V osemfinále bola prvý raz.

Zelenay prehral v semifinále

Prvý nasadený pár Slovák Igor Zelenay a Čiľan Hans Podlipnik-Castillo na challengeri v talianskom Cordenonse (dotácia 42 500 eur, antuka) vypadol v semifinále.

Blaško i Schmiedlová dohrali v Subotici a Grazi

Na malých turnajoch v zahraničí sa v tomto týždni Slovákom nedarilo. V Subotici na mužskom futurese vypadol v osemfinále Martin Blaško a v Grazi na 10-tisícovom turnaji ITF žien dohrala v druhom kole tretia nasadená Kristína Schmiedlová.

18. 08. 2016

Juríková a Parajová postúpili

Kvalifikantka Simona Parajová a štvrtá nasadená Lenka Juríková (na obr.) postúpili z piatich slovenských osemfinalistiek 10-tisícového turnaja ITF žien v Slovenskej Ľupči do štvrťfinále. Vypadli Barbara Kötelesová, Chantal Škamlová a Sandra Jamrichová.

Traja Slováci do osmičky

Na 10-tisícovom turnaji kategórie futures Allianz Slovenská poisťovňa Open 2016 na dvorcoch Slávie Agrofert STU v Bratislave si v piatok zahrajú o postup do semifinále traja slovenskí tenisti. Do štvrťfinále postúpili Patrik Néma (na obr.), David Junas a Peter Vajda.