Klein nepostúpil do 2. kola

Slovenský kvalifikant Lukáš Klein (na obr.) prehral v 1. kole 10-tisícového turnaja Allianz Slovenská poisťovňa Open 2016 na dvorcoch Slávie Agrofert STU v Bratislave s 8. nasadeným Davidom Pichlerom z Rakúska 1:6, 6:4, 3:6. Najvyššie nasadený Čech Václav Šafránek vyradil v 1. kole Maďara Gábora Borsósa 6:4, 1:6, 6:4. Info o turnaji nájdete na facebooku: Allianz Open 2016

16. 08. 2016

Škamlová so 4. titulom v sezóne

Chantal Škamlová na 10-tisícovom turnaji ITF v rumunskom Arade vyhrala po štvorhre aj dvojhru. Vo finále si poradila s domácou Laurou-Ioanou Andreiovou 6:2, 3:6, 6:4. Získala svoj 4. singlový titul v tomto roku a 9. celkove.

15. 08. 2016

Horanský vypadol v 1. kole

Slovenský tenista Filip Horanský prehral v 1. kole challengeru v nemeckom Meerbuschi (dotácia 42 500 eur, antuka) s 5. nasadeným Poliakom Jerzym Janowiczom 1:6, 2:6. Norbert Gombos hrá v utorok s Gruzíncom Aleksandrom Metrevelim.

Schmiedlová prehrala z mečbalov

Karolína Schmiedlová vypadla po návrate z olympiády v Riu na turnaji WTA v Cincinnatti už v prvom kole. Lotyšskej súperke Jelene Ostapenkovej podľahla 6:1, 6:7 (6) a 6:7 (5), keď v druhom sete nevyužila pri vlastnom podaní dva mečbaly. V druhom sete premárnila náskok 5:3 a v treťom viedla už 5:2. V priebežnom rebríčku sa prepadla na 85. miesto.

V tenise medaily pre 11 krajín

Jedenásť krajín si rozdelilo v Riu de Janeiro olympijské tenisové medaily. Z každej po jednom získali Američania, ale najcennejšie zásluhou víťazov dvojhry putujú do Veľkej Británie (Andy Murray) a historicky prvá zlatá spod piatich kruhov do Portorika ( Mónica Puigová ). Český tenis slávil v Riu veľký úspech - jeho hráči vybojovali tri bronzové medaily.