Šramková v Prahe do osemfinále

Rebecca Šramková zvíťazila v Prahe na 75-tisícovom turnaji ITF nad talianskou lucky loserkou Martinou Di Giuseppeovou  v 1. kole hlavnej súťaže 6:7 (3), 6:3, 6:2. Nad tou istou hráčkou vyhrala vo finále kvalifikácie.

27. 07. 2016

Kližan nejde na OH!

Martin Kližan nebude štartovať na OH v Riu de Janeiro. Ako v stredu informoval TASR jeho mediálny manažér Jozef Korbel, dôvodom tohto rozhodnutia sú obavy z vírusu zika. Kližan tento týždeň hrá na challengeri v Prahe, v stredu v 1. kole ako prvý nasadený vyradil Turka Marsela Ilhana 6:3, 6:4.

Cibulkovú čaká Bouchardová

Dominika Cibulková postúpila do 2. kola turnaja WTA Premier 5 v Montreale po vyradení Kolumbijčanky Mariany Duquovej Marinovej 6:2, 6:2. Jedenástu nasadenú Slovenku teraz čaká domáca Eugenie Bouchardová. Ako predkrm montrealského štartu Dominke organizátori nachystali výzvu na selfie fotky v zázemí turnaja. Pri fotení bola vo svojom živle a ako vidieť na snímkach, užili si to aj jej respondenti.

Kučová s cenným skalpom

Kristīna Kučová postúpila do 2. kola v Montreale, kde zvíťazila v pozícii kvalifikantky, 121. v rebríčku, na Belgičankou Yanine Wickmayerovou 4:6, 6:2, 6:3. Súperka je v rebríčku 36., cez uplynulý víkend vyhrala dvojhru aj štvorhru vo Washingtone. V 2. kole hrá Slovenka s 8. nasadenou Španielkou Carlou Suárezovou Navarrovou.

Martin v Bielle víťazne

Andrej Martin obhajujúci prvenstvo na challengeri v talianskej Bielle vstúpil do turnaja víťazne - v 1. kole zdolal Švéda Christiana Lindella 6:3, 6:3. Šiesty nasadený Slovák sa v osemfinále stretne s chorvátskym kvalifikantom Viktorom Galovičom (ATP 602.).