V Skopje ďalej iba Fabian, Blaško vypadol

Na 10-tisícovom turnaji ITF kategórie Futures v macedónskom Skopje bol z dvojice Slovákov  úspešný iba Patrik Fabian, ktorý je vo štvrťfinále. Martin Blaško prehral s 2. nasadeným Talianom Claudiom Fortunom a dvojica našich stroskotala v 1. kole štvorhry. V nemeckom Saarlouise podobnom turnaji postúpil do osemfinále Filip Horanský.

07. 07. 2016

Uberalová a Kužmová do štvrťfinále v Niši

Petra Uberalová (na obr.) a Viktória Kužmová postúpili na 10-tisícovom turnaji v Niši do štvrťfinále. Uberalová vyhrala nad domácou Jelenou Lukičovou 6:3, 6:1.Slovenka viac ako dva mesiace nehrala na turnajoch. Najvyššie nasadená Kužmová postupuje po skreči Češky Natalie Novotnej, Slovenka viedla 7:5, 5:4.

Klein vo Wimbledone do štvrťfinále

Slovenský tenista Lukáš Klein a Japonec Josuke Watanuki postúpili do štvrťfinále štvorhry juniorov po výhre nad 18. nasadenou americkou dvojicou John McNally, Jeffrey John Wolf 6:0, 7:6(2).

Klein vo Wimbledone postúpil

Najlepší slovenský junior Lukáš Klein s Japoncom Josuke Watanukim zdolali v 1. kole štvorhry juniorov Poliakov Kacpera Zuka, Piotra Matuszewského 6:4, 7:5.

06. 07. 2016

Schmiedlová prelomila sériu

Karolína Schmiedlová prelomila sériu turnajových prehier po 15 neúspešných zápasoch od 9. januára. Na 50-tisícovom turnaji ITF v nemeckom Versmolde zdolala slovenská dvojka Holanďanku Arantxu Rusovú 2:6, 6:3, 6:3.

Martin do osemfinále, Zelenay vypadol

Andrej Martin (na obr.) postúpil na challengeri v Todi do osemfinále, keď v 1. kole zdolal Constanta Lestienneho z Francúzska 6:3, 5:7, 6:3. Na challengeri v Braunschweigu 2. nasadení Igor Zelenay a Bielorus Alexander Bury prehrali v 1. kole  s argentínsko-ruským párom Facundom Bagnisom, Karen Chačanov 2:6, 6:3 - 13:15.

V Budapešti dohrala aj Kučová

Europa Tennis Center v Budapešti, kde sa budúci víkend uskutoční daviscupové stretnutie Maďarsko - Slovensko, je v tomto týždni dejiskom 100-tisícového turnaja ITF žien. Do 2. kola zo slovenskej dvojice v pavúku postúpila iba Kristína Kučová, držiteľka voľnej karty Tereza Mihalíková vypadla. Kučová v stredajšom osemfinále tiež prehrala.