Postup Kovalíka, Martinovi stop

V prvom kole wimbledonskej kvalifikácie bol po Lukášovi Lackovi (vyhral v pondelok) úspešný aj Jozef Kovalík (na obr.), ktorý vyradil Argentínčana Facunda Arguella a v 2. kole sa stretne s Kolumbijčanom Alejandrom Fallom. Andrej Martin, podobne ako Norbert Gombos, vypadol. V Londýne bude hrať Martin v hlavnej súťaži štvorhry s Čiľanom Hansom Podlipnikom Castillom.

21. 06. 2016

Lacko vo Wimbledone postúpil

Lukáš Lacko zdolal Kazacha Oleksandra Nedoviesova 6:4, 6:2 a postúpil do 2. kola kvalifikácie Wimbledonu. Norbert Gombos neuspel, keď prehral s Portugalčnom Fredericom Ferreirom Silvom 6:7 (4), 7:6 (3), 2:6. Pre pondelkový dážď preložili zápasy Andreja Martina a Jozefa Kovalíka.

20. 06. 2016

Kvalifikácia Wimbledonu

O jedenástej londýnskeho času, čo je pravé poludnie SELČ, mala v pondelok 20. júna na dvorcoch v Roehamptone kvalifikácia Wimbledonu 2016. Dážď však zasiahol do programu, takže zo štyroch Slovákov nastúpili iba dvaja. V pondelok vyžrebovali aj kvalifikáciu žien, v ktorej hrajú dve Slovenky.

Šramková vo finále prehrala

Rebec Šramková  prehrala vo finále na tráve na 50-tisícovom turnaji ITF v britskom Ilkley  s druhou nasadenou Ruskou Jevgenijou Rodinovou 4:6, 4:6. Slovenka hrala ako kvalifikantka. V priebežnom rebríčku WTA sa posunula o 34 miest na kariérne maximum 208. pozíciu.

19. 06. 2016

Šramková vo finále na tráve!

Rebecca Šramková si ako kvalifikantka zahrá finále na tráve 50-tisícového turnaja v britskom Ilkley. V sobotu vyhrala oba svoje zápasy - vo štvrťfinále vyradila Kai Čchen Čchang z Taiwanu 6:4, 6:1 a v semifinále Portugalčanku Michelle Larcher de Britovú 7:6(3), 7:6(7).

18. 06. 2016

Juríková s titulom z Přerova

Lenka Juríková vyhrala turnaj ITF v Přerove (dotácia 10 000 USD, antuka vonku). Vo finále si ako turnajová trojka Juríková poradila s ukrajinskou kvalifikantkou Anastasiou Zarickou 6:2, 6:4 a získala siedmy singlový titul na okruhu ITF. Vo štvorhre získala titul Jana Jablonovská.