Rybáriková na tráve do 2. kola

Magdaléna Rybáriková zdolala na tráve v Nottinghame v 1. kole turnaja WTA šiestu nasadenú Britku Heather Watsonovú 4:6, 6:0, 6:4. Súperkou Slovenky v osemfinále bude Rakúšanka Tamira Paszeková (LL).

07. 06. 2016

Slovenky v Minsku úspešné

Slovenské tenistky vstúpili úspešne do 25-tisícového turnaja ITF na antuke v Minsku. Čerstvá maturantka Viktória Kužmová, ktorá skúšku dopeslosti zvládla v Košiciach na samé jednotky, zdolala Bielorusku Viktoriu Munovú 6:1, 6:4 a Vivien Juhásová vyhrala nad Ruskou Annou Morginovou 6:3, 6:2.

Martin už len vo štvorhre

Siedmy nasadený Slovák Andrej Martin prehral na challengeri v Prahe (dotácia 42 500 eur, antuka) v prvom kole s Bielorusom Vladimirom Ignatikom za 55 minút 1:6, 2:6. Na Sparta Prague Open pokračuje už iba vo štvorhre po boku Čecha Dlouhého, v ktorej je vo štvrťfinále.

Horanský prehral v 1. kole

Kvalifikant Filip Horanský vypadol v 1. kole na challengeri v Caltanissette v Taliansku (dotácia 106 500 eur, antuka) po prehre s Čiľanom Gonzalom Lamom 3:6, 4:6. Zápas trval 76 minút

Lacko vypadol v 1. kole

Slovenský kvalifikant Lukáš Lacko vypadol v 1. kole turnaja ATP v holandskom Hertogenboschi (dotácia 566 525 eur, tráva), keď prehral s 8. nasadeným francúzskym držiteľom voľnej karty Nicolasom Mahutom 1:6, 4:6.

06. 06. 2016

Kovalík a Gombos do 2. kola

Štvrtý nasadený Jozef Kovalík zdolal v 1. kole challengeru v Prahe  (dotácia 42 500 eur, antuka) domáceheho držiteľa voľnej karty Robina Staněka 6:4, 6:2, do osemfinále postúpil aj obhajca prvenstva Norbert Gombos. Vo finále kvalifikácie prehrali obaja mladí Slováci Martin Blaško aj Alex Molčan.