Kližan nestačil na Kyrgiosa

Siedmy nasadený Martin Kližan nestačil na turnaji ATP v Dubaji v prvom kole na Austrálčana Nicka Kyrgiosa, ktorému podľahol 6:3, 3:6, 2:6. Slovákovi patrí v rebríčku 25. miesto, 20-ročnému Austrálčanovi 33. Kyrgios v nedeľu vyhral turnaj v Marseille, takže pokračuje vo víťaznej šnúre, Kližan svoju po zisku titulu v Rotterdame teraz prerušil.

23. 02. 2016

Všetky podoby radosti

Slovenské tenistky do 14 rokov sa z Rakovníka vrátili zo zimných majstrovstiev Európy so striebornými medailami a peknými spomienkami na dramatické zápasy. Tennis Europe poskytlo STZ zopár emotívnych fotografií, ktoré teraz uverejňujeme. Mimochodom, striebro z Rakovníka je desiatou medailou pre Slovensko z halových ME v ére samostatnosti.

Čepelová v Dauhe skončila

Jana Čepelová, ktorá sa prebojovala v Dauhe do hlavného turnaja z kvalifikácie, prehrala v prvom kole s bývalou svetovou jednotkou, 30-ročnou Srbkou Jelenou Jankovičovou (20. WTA), 4:6, 7:6(5), 0:6. Daniela Hantuchová vypadla v 1. kole štvorhry, keď po boku Rusky Jekateriny Makarovovej prehrala s rusko-rumunskou dvojicou Gasparianová, Niculescová 6:4, 5:7 - 3:10.

22. 02. 2016

Zrubáková o striebornom tíme

Strieborný tím slovenských tenistiek do 14 rokov na Winter Cupe viedla ako kapitánka Radka Zrubáková, bývalá úspešná profesionálka a neskôr aj fedcupová kapitánka. O vystúpení družstva v zložení Romana Čisovská, Nina Stankovská a Anika Jašková (dcéra Zrubákovej) nám napísala: ,,Po postupe z kvalifikačnej skupiny sme sa na finálovú skupinu vracali na známe miesto do Rakovníka. Dievčatá si dokonca dohodli tie isté izby, takže sme sa veľmi tešili. Podľa papierových umiestnení sme síce nepatrili medzi favoritov, ale zmeranie si síl s najlepšími v Európe bola krásna odmena za vydretý postup.