Dvaja postúpili, Lacko vypadol

Jozef Kovalík ako prvý z tria Slovákov postúpil v Melbourne do 2. kola kvalifikácie Australian Open po výhre nad Srbom Krstinom. Aj Norbert Gombos, ktorý musel v horúčave bojovať 2,5 hodiny, je v druhom kole. Lukáš Lacko vypadol. Jeho zápas s Lorenzom Giustinom prerušili pre teplo v prvom sete za stavu 4:4. V pokračovaní bol lepší Talian, 261. hráč rebríčka.

13. 01. 2016

Cibulková v Hobarte ďalej

Dominika Cibulková za 48 minút vyhrala v Hobarte nad domácou 17-ročnou Kimberly Birrellovou 6:1, 6:0 a postúpila do štvrťfinále. Hráčke, ktorej patrí v rebríčku 341. miesto, nedala šancu, pomer loptičiek bol 54:18. Súperkou Slovenky (37. WTA) bude  Kiki Bertensová (103). V jedinom vzájomnom zápase v roku 2013 na koberci v Paríži vyhrala Holanďanka.

Traja muži SR v kvalifikácii

Traja slovenskí tenisti - Lukáš Lacko, Norbert Gombos, Jozef Kovalík - vstúpia v stredu v Melbourne do kvalifikácie Australian Open, ktorú v utorok vyžrebovali. V hlavnej súťaži je iba Martin Kližan, zo žien štvorica Karolína Schmiedlová, Dominika Cibulková, Magdaléna Rybáriková, Daniela Hantuchová. Do kvalifikácie idú Jana Čepelová, Kristína Kučová a Tereza Mihalíková.

12. 01. 2016

Schmiedlová uhrala len gem

Karolīna Schmiedlová uhrala v 2. kole v Sydney proti kvalifikantke Monice Puigovej z Portoroka iba gem za stavu 0:4. Potom už nedokázala uhrať viac a z dvorca odchádzala s debaklom, na ktorý nezabudne - 1:6, 0:6. Puigová v pondelok v troch setoch vyradila aj Rybárikovú. Daniela Hantuchová v 2. kole prehrala so Samantou Stosurovou 4:6, 2:6.