Chlapci do semi, dievčatá nie

Chlapci Slovenska do 18 rokov postúpili do semifinále záverečného turnaja ME v La Rochelle proti Francúzsku, keď zdolali Portugalsko 3:0. Dievčatá v Granville s Ruskom prehrali po dráme v rozhodujúcej štvorhre a budú hrať o 5.-8. miesto s V. Britániou.

03. 08. 2015

V Trnave sa začal tretí futures

Na dvorcoch TC EMPIRE v Trnave rozohrali tretí tohtoročný turnaj kategórie futures na Slovensku. Podujatie s dotáciou 10-tisíc dolárov EMPIRE Futures Trnava 2015 má za sebou prvé kolo kvalifikácie. Z 27 Slovákov postúpilo do 2. kola desať. Viac: www.tcempire.sk

02. 08. 2015

Kovalík nepostúpil

Jozef Kovalík prehral vo finále kvalifikácie turnaja ATP v Kitzbüheli s Nemcom Janom Lennardom Struffom 2:6, 5:7 a do hlavného turnaja, v ktorom zo Slovákov hrá Martin Kliżan s voľným žrebom v prvom kole, nepostúpil.

Martin so 6. challengerovým titulom

Andrej Martin získal v talianskej Belle svoj šiesty challengerový titul. Vo finále zdolal Argentínčana Nicolása Kickera 6:4, 6:2. Aktuálne 180. hráč rebríčka si zlepší postavenie v počítači na 175. priečku a má už istotu štartu v kvalifikácii US Open.  V Bielle vyhral Martin aj vo štvorhre.

Horanský vo finále prehral

Filip Horanský vo finále HSC Cupu 2015 v Piešťanoch prehral s najvyššie nasadeným Bielorusom Vladimirom Ignatikom 3:6,5:7. Na 10-tisícovom turnaji kategórie futures získal Horanský v sobotu po boku Igora Zelenaya titul vo štvorhre.

V Bielle Martin vo finále

Andrej Martin postúpil do finále na challengeri v talianskej Bielle (dotácia 42 500 eur, antuka). V semifinále ako 6. nasadený zvíťazil nad domácim Salvatorem Carusom (312. ATP) 6:3, 6:1. Tohto roku získal Martin svoj piaty challengerový titul v kariére nedávno v Padove.  V Bielle už získal v sobotu titul vo štvorhre.