Šramková i Kučová prehrali

Rebecca Šramková prehrala v osemfinále na turnaji ITF vo francúzskom Contrexéville (dotácia 100 000 USD, antuka vonku) s druhou nasadenou Češkou Terezou Smitkovou, 62. hráčkou svetového rebríčka, 4:6, 2:6. Šramková (WTA 302. ) sa v priebežnom poradí dostala na svoje kariérne maximum 271. miesto. Vypadla aj Kristína Kučová.

09. 07. 2015

Kučová aj Šramková postúpili

Dve Slovenky  postúpili do osemfinále na turnaji ITF vo francúzskom Contrexéville (dotácia 100 000 USD, antuka vonku). Kristína Kučová zdolala Češku Kláru Koukalovú  6:1, 6:3, Rebecca Šramková domácu Carlu Toulyovú 6:4, 3:6, 7:6 (5).

08. 07. 2015

Super! Kužmová vo štvrťfinále!

Slovenská juniorka Viktória Kužmová je vo štvrťfinále Wimbledonu! Sedemnásťročná Košičanka zdolala Američanku Caroline Dolehidovú 4:6, 6:4, 6:4 a prebojovala sa medzi 8 najlepších junioriek v All England Clube. Hráčka NTC dosiahla svoje prvé singlové grandslamové štvrťfinále. Tereza Mihalíková vypadla.

V Brne rýchle prehry Slovákov

Slovenskí tenisti na turnaji kategórie futures v Brne neboli v 2. kole úspešní - Peter Vajda prehral s Janom Mertlom (ČR) 0:6, 0:6, Juraj Masár s Poliakom Kamilom Majchrzakom 1:6, 3:6, Adrian Partl s Čechom Zdeňkom Kolářom 2:6, 2:6. Proti sebe ešte hrajú Adrian Sikora a Martin Blaško.

Martin zdolal hráča TOP 100

Andrej Martin (ATP 242.) po nedeľňajšom víťazstve v Padove pokračuje v úspešnom challengerovom ťažení aj v Todi, kde v 1. kole vyradil piateho nasadeného Kimmera Coppejansa z Belgicka, 97. hráča rebríčka ATP, 7:5, 6:1. Jozef Kovalík prehral na podujatí s dotáciou 42 500 eur s francúzskym kvalifikantom Stéphanom Robertom 4:6, 2:6. Martin sa stretne s Talianom Arnaboldim (ATP 184.).