Senzácia v podaní Čepelovej

Jana Čepelová sa postarala vo Wimbledone o senzáciu! Hráčka, ktorá po januárovom zápale pľúc celú sezónu hľadá niekdajšiu fazónu, vyradila v 1. kole tretiu tenistku sveta, Rumunku Simone Halepovú, lanskú semifinalistku najslávnejšieho turnaja, 5:7, 6:4, 6:3.

30. 06. 2015

Zelenay prehral maratón

Už tretí maratón odohral slovenský tenista vo Wimbledone - a opäť prehral. Po Kližanovi a Lackovi odchádzal po piatich setoch s prehrou deblový kvalifikant Igor Zelenay. S Poliakom Mateuszom Kovalczykom prehrali so 6. nasadenou španielskou dvojicou Marcel Granollers, Marc López 6:3, 6:4, 6:7(6), 4:6, 13:15. Zápas 1. kola štvorhry trval štyri a pol hodiny, piaty set 108 minút! V tajbrejku tretieho setu nevyužil slovensko-poľský pár dva mečbaly.

Hantuchová aj vo štvorhre

Daniela Hantuchová, ktorej súperkou v 2. kole dvojhry bude zajtra domáca Heather Watsonová, postúpila vo Wimbledone aj do 2. kola štvorhry. S Austrálčankou Samanthou Stosurovou zdolali slovensko-poľský pár Janette Husárová, Paula Kaniová 6:1, 7:5. Dominika Cibulková a Karolína Schmiedlová štart vo štvorhre napokon zrušili.

Molčan vyradil šampióna RG!

Najlepší slovenský junior Alex Molčan postúpil na predwimbledonskom prípravnom turnaji v Roehamptone do štvrťfinále po výhre nad čerstvým juniorským šampiónom Roland Garros, štvrtým nasadeným Tommym Paulom,  6:3, 6:3. Američan (ATP 453.) vyhral pred Parížom mužský futures a mal za sebou sériu 13 vyhratých dvojhier, ktorú mu v Roehamptone Molčan prerušil.

Dnes Čepelová a Rybáriková

Zo 7 Slovákov - singlistov - vo Wimbledone sa v pondelok predstavilo päť. Postup vybojovala len Hantuchová. Dnes zasiahnu do bojov zostávajúce dve - Jana Čepelová na dvorci č. 1 a Magdaléna Rybáriková, ktorú čaká 8. pokus vyhrať zápas dvojhry v All England Clube. Doteraz má neúspešnú sériu 0:7.