Kvalifikanti si vo Wimbledone nezahrajú

Slováci vypadli v 1. kole kvalifikácie Wimbledonu. Norbert Gombos s Andrejom Martinom stroskotali na Francúzoch. Gombos prehral so Stephanom Robertom 3:6, 5:7, Martin s Edouardom Rogerom-Vasselinom 3:6, 7:5, 7:9 ( v rozhodujúcom sete nevyužil mečbal) a Jozef Kovalík s Rusom Andrejom Rubliovom 4:6, 6:3, 3:6.

22. 06. 2015

Začína sa kvalifikácia Wimbledonu

Wimbledonská kvalifikácia štartuje v pondelok v Roehamptone za účasti slovenských tenistov Norberta Gombosa, Andreja Martina a Jozefa Kovalíka. Zo žien hrá v kvalifikácii Kristína Kučová, žreb je v pondelok. Do kvalifikácie štvorhry sa prihlálili s partnermi Igor Zelenay a Jana Čepelová.

21. 06. 2015

Slovenky bez titulu

Dve Slovenky - Chantal Škamlová a Lenka Wienerová - si zahrali finále na desaťtisíckach ITF, ale ani jedna titul nezískala. Škamlová podľahla v Niši Srbke Spremovej a Wienerová v tureckom Tarsuse Macedónčanke Gjorcheskej - obe zhodne 2:6, 4:6.

Rybáriková v Eastbourne v hlavnej

Magdaléna Rybáriková postúpila do hlavnej súťaže na turnaji WTA v Eastbourne (dotácia 731 000 USD, tráva), keď v 2. kvalifikačnom kole zdolala Číňanku Čeng Saj-saj 6:2, 6:3. Karolína Schmiedlová v 1. kole hlavnej súťaže prehrala s Austrálčankou Casey Dellacquaovou 2:6, 4:6.