Čepelová v Marseille vypadla

Jana Čepelová prehrala v 2. kole turnaja ITF žien v Marseille (dotácia 100-tisíc USD) s Češkou Denisovou Allertovou 6:3, 6:7(3), 4:6. Prehrala aj vo štvrťfinále štvorhry.

04. 06. 2015

Kližan prehral s 247. hráčom

Martin Kližan, najvyššie nasadený na challengeri v Prostějove, vypadol nečakane v 2. kole po prehre s 20-ročným Srbom Laslom Djerem (247. v renkingu) 5:7, 6:2, 2:6.  So súperom s podobným rankingovým postavením Slovák neprehral tri roky. Vo štvorhre Igor Zelenay postúpil do semifinále.

03. 06. 2015

Čepelová v Marseille do 2. kola

Jana Čepelová postúpila do 2. kola 100-tisícového turnaja ITF v Marseille po výhre nad domácou Constance Sibillovou 7:6(5), 6:4. Spolu so Španielkou Arabelou Fernándezovou-Rabenerovou zdolali v 1. kole štvorhry chorvátsko-francúzsky pár Dijana Banovecová, Caroline Romeová 6:3, 7:5.

Molčan nepostúpil

Alex Molčan neuspel v osemfinále juniorskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Na parížskej antuke prehral s desiatym nasadeným Čiľanom Marcelom Tomasom Barriosom Verom v dvoch setoch 4:6, 1:6.

Kližan vyradil Gombosa

Najvyššie nasadený Martin Kližan vyhral v dramatickom 1. kole na challengeri v Prostějove (dotácia 106 500 eur, antuka) nad Norbert Gombosom 4:6, 6:0, 7:6 (12). Zápas trval 162 minūt, Kližan odvrátil 8 mečbalov. Gombos obhajoval lanské finále.

02. 06. 2015

Pôjde do Wimbledonu?

Kristína Schmiedlová sa po úspešnom týždni v Grade, kde bola vo finále 25-tisícového turnaja ITF, posunula v rebríčku WTA na priebežné 442. miesto. Nasledujúci týždeň bude opäť ako držiteľka špeciálnej juniorskej výnimky štartovať na rovnako dotovanom turnaji v Padove. STZ medzitým pre 17-ročnú hráčku NTC, lanskú finalistku juniorky v All England Clube, zažiadal o voľnú kartu do wimbledonskej kvalifikácie žien.