Kužmová v Sibiu postúpila

Hráčka NTC Viktória Kužmová postúpila na 10-tisícovom turnaji žien v Sibiu do osemfinále po výhre nad Francúzkou Camille Cheliovou 3:6, 6:4, 6:2. Sedemnásťročná štvrtá nasadená Slovenka vstupovala do turnaja s najlepším ženským rankingom kariéry 489.

19. 05. 2015

RG: Gombos v 2. kole, Martin vypadol

Norbert Gombos (7. nasadený, ATP 105.) vyhral v 1. kole trojkolovej kvalifikácie na Roland Garros v Paríži (dotácia 28 028 600 eur, antuka) nad Čiľanom Hansom Podlipnikom-Castillom 6:3, 7:6(6). V 2. kole sa stretne s 19-ročným ľavákom Jošihitom Nišiokom z Japonska (ATP 149.). Andrej Martin prehral so svojím 25-ročným rovesníkom Jasonom Jungom 7:6(2), 3:6, 5:7. Američanovi, špecialistovi na tvrdé povrchy, patrí 214. miesto v rebríčku.

Rýchla prehra Schmiedlovej

Piata nasadená Karolína Schmiedlová prehrala v 1. kole na turnaji WTA  v Norimbergu (dotácia 250 000 USD, antuka) s japonskou kvalifikantkou Misaki Doiovou 2:6, 1:6. Zápas trval iba 55 minút a bol posledným pre zverenku Milana Martinca pred parížskym Roland Garros.

18. 05. 2015

Gombos je už 105.

V aktuálnom svetovom rebríčku ATP je Martin Kližan 35., Lukáš Lacko 93. a Norbert Gombos je na 105. mieste, zatiaľ najvyššie v kariére. Má teraz najbližšie k tomu, aby sa zaradil do slovenského klubu hráčov TOP 100 v histórii. Od stovky ho delí 22 bodov, ale pred sebou má sériu obhajob bodov z troch lanských júnových challengerových finále.

V Paríži vyžrebovali kvalifikáciu

V Paríži dnes vyžrebovali kvalifikáciu mužov grandslamového Roland Garros, ktorá sa začína zajtra, hlavný turnaj štartuje v nedeľu. Žreb kvalifikácie žien je zajtra o 16.00. Slovensko bude mať zastúpenie v oboch kvalifikáciách - ženy Jana Čepelová a Kristína Kučová, muži Norbert Gombos a Andrej Martin už poznajú svojich súperov, Jozef Kovalík sa do pavúka nedostal. V hlavnej súťaži bude päť Slovákov - Karolína Schmiedlová, Magdaléna Rybáriková, Daniela Hantuchová, Martin Kližan a Lukáš Lacko. Po operácii nohy bude mať absenciu Dominika Cibulková, prvý raz od roku 2007.