Čepelová v St. Gaudens postúpila

Jana Čepelová postúpila do štvrtťfinále 50-tisícového turnaja ITF vo francúzskom Saint Gaudens po výhre nad 18-ročnou domácou Fionou Ferrovou (WTA 328.) 6:2, 6:3.

14. 05. 2015

Rybárikovej stop v Ríme

Magdaléna Rybáriková prehrala v 2. kole na turnaji WTA v Ríme (dotácia 2 183 600 USD, antuka) so Srbkou Jelenou Jankovičovou 4:6, 6:7(2).

Kučová vypadla v 2. kole

Kristína Kučová prehrala v stredajšom zápase osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ITF vo francúzskom Saint-Gaudens (dotácia 50 000 USD, antuka vonku) s Bieloruskou Alexandrou Sosnovičovou 3:6, 6:4, 1:6. Jana Čepelová postúpila do semifinále štvorhry.

Kovalík cez Berrera do štvrťfinále

Jozef Kovalík zvíťazil v osmfinále challengeru v nemeckom Heilbronne (dotácia 42 500 eur, antuka) nad domácim ľavákom Michaelom Berrerom 6:3, 6:2. Dvadsaťdvaročný Bratislavčan Kovalík bude vo štvrťfinále hrať proti19-ročnému Japoncovi Jošihitovi Nišiokovi (162.). Igor Zelenay postúpil do semifinále štvorhry.

Gombos v Bordeaux do osmičky

Siedmy nasadený Norbert Gombos postúpil do štvrťfinále challengeru vo francúzskom Bordeaux (dotácia 85 000 eur, antuka) po výhre nad 33-ročným Rumunom Victorom Hanescom 6:4, 3:6, 6:3. Súperom Slováka bude Francúz Jonathan Eysseric, 301. v rebríčku.

Schmiedlovej stop v Ríme

Karolína Schmiedlová prehrala s Luciou Šafářovou v 1. kole turnaja v Ríme v troch setoch 6:7(6), 7:6(3), 4:6, keď v záverečnom sete Slovenka viedla 4:1.  Zápas bez 10 minút trval tri hodiny. Vo štvorhre postúpila Daniela Hantuchová po boku Austrálčanky Stosurovej do osemfinále.