Kužmová v Antalyi do 2. kola

Viktória Kužmová, 17-ročná hráčka NTC, zvíťazila v prvom kole 10-tísícového ženského turnaja ITF v Antalyi, kde bola minulý týždeň v semifinále. Piata nasadená Slovenka zdolala Rusku Antoninu Lysakovú 6:2, 6:2.

05. 05. 2015

Lacko v Busane do osemfinále

Lukáš Lacko, 7. nasadený, zvíťazil v prvom kole challengeru v kórejskom Busane (100-tisíc USD, tvrdý povrch) nad Austrálčanom Luke Savillem (200. ATP) 6:1, 4:6, 6:3. V osemfinále sa stretne s Ukrajincom Iľjom Marčenkom.

Hantuchová v Madride vypadla

Daniela Hantuchová prehrala v 1. kole dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open  v Madride (dotácia 4 185 405 USD, antuka) s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou 0:6, 3:6.

03. 05. 2015

Martin s titulom zo štvorhry

Andrej Martin a Čiľan Hans Podlipnik-Castillo sa stali víťazmi štvorhry na turnaji ATP Challenger Tour Prosperita Open v Ostrave (dotácia 42 500 eur, antuka). Vo finále si ako turnajové teojky poradili s Čechmi Romanom Jebavým a Janom Šátralom (4.) 4:6, 7:5 a 10:1 v zápasovom tajbrejku. Pre Martina je to štvrtý challengerový titul vo štvorhre v kariére.

02. 05. 2015

Kužmová v Antalyi prehrala

Členka NTC Viktória Kužmová, o niekoľko dní 17-ročná juniorka (11.5.), na ženskom turnaji ITF v tureckej Antalyi v semifinále vypadla. V osemfinále vyhrala nad Ruskou Vasilisou Aponasenkovou 6:2, 6:2, vo štvrťfinále nad Holanďankou Kelly Versteegovou 6:4, 6:0, ale v semifinále nad ňou zvíťazila Rumunka Nicoleta-Catalina Dascalová 4:6, 6:2, 6:2.

Ako Trnava slávila titul

Ženy TC Trnava si vychutnali obhajobu extraligového titulu. Pod vedením Juraja Jančoviča a Vladimíra Pláteníka sa oň vo finále proti TK Nitra zaslúžila zostava Lenka Juríková, Dalma Gálfiová, Vivien Juhászová, Kristína Schmiedlová, Karin Morgošová a Barbara Kötelesová. Foto Ivan Kopčáni