Schmiedlová v Marrákeši v osmičke

Karolína Schmiedlová zdolala na turnaji WTA v Marrákeši Argentínčanku Mariu Irigoyenovú 3:6, 6:1, 6:3 a postúpila do štvrťfinále. Za stavu 3:3 v prvom sete dovolila siedma nasadená Slovenka prevziať kvalifikantke inicitívu, ale v druhom aj treťom sete už mala prevahu. Zápas trval dve hodiny, súperkou zverenky Milana Martinca bude druhá nasadená Švajčiarka Timea Bacsinszká.

29. 04. 2015

Rekordné odmeny vo Wimbledone

Odmeny pre tenistov vo Wimbledone opäť narastú. Organizátori prestížneho grandslamového turnaja oznámili ich vzostup o sedem percent. Celkovo si hráči rozdelia 26,75 milióna libier (cca 37,4 milióna eur). Finančnou dotáciou tak bude tohtoročný turnaj v All England Clube najštedrejším v histórii profesionálneho tenisu. Prekoná doterajší rekord US Open 2014. Pre víťazov mužskej i ženskej dvojhry je pripravených zhodne 1,88 milióna libier (asi 2,61 milióna eur).

28. 04. 2015

Hantuchová sa lúči po 1. kole

Daniela Hantuchová (WTA 55.) sa s dvojhrou na turnaji WTA v Marrákeši lúči už po 1. kole. Slovenská tenistka podľahla AmeričankeChristine McHaleovej 4:6, 2:6.V Maroku pokračuje ešte Karolína Schmiedlová, ktorú v 2. kole čaká argentínska kvalifikantka Maria Irogoyenová (WTA 223.).

Lacko do osemfinále

Štvrtý nasadený Lukáš Lacko zdolal na challengeri Tour v Tchaj-peji na Taiwane (dotácia 75 000 USD, tvrdý povrch v hale) v 1. kole Brita Brydana Kleina 6:3, 6:4. V 2. kole sa Lacko stretne s Austrálčanom Matthewom Ebdenom.

Postup Kovalíka a Martina

Andrej Martin (6. nasadený) vyhral v 1. kole na turnaji challemgeri v Ostrave (dotácia 42 500 eur, antuka) nad domácim Janom Mertlom 6:3, 6:4 aJozef Kovalík zdolal Taliana Thomasa Fabbiana 6:1, 6:7 (5), 6:1. Miloslav Mečíř prehral s o 10 rokov starším, 37-ročným Španielom Rubenom Ramirezom Hidalgom, 1:6, 5:7.