Martin vo Vercelli dohral

Andrej Martin dohral na challengeri v talianskom Vercelli (dotácia 42 500 eur, antuka). V osemfinále prehral so Španielom Rubénom Ramírezom-Hidalgom za 92 minút 3:6, 2:6.

22. 04. 2015

Mihalíková pokračuje v ťažení

Šestnásťročná Tereza Mihalíková pokračuje na ženských turnajoch vo víťaznom ťažení. Juniorská šampiónka Australian Open 2015 postúpila v Káhire na 15-tisícovom podujatí ITF do 2. kola. V 1. kole jej vzdala Dea Herdželasová z Bosny a Hercegoviny, keď Slovenka viedla 6:1, 3:1. Mihalíková v nedeľu získala titul v Káhire na desaťtisícke po výhre nad rovnakou súperkou.

Martin do osemfinále

Andrej Martin po štyroch nezdaroch v prvých kolách na predchádzajúcich turnajoch, konečne pretrhol šnúru prehier a postúpil do osemfinále na challengeri v talianskom Vercelli (dotácia 42 500 eur, antuka), keď vyhral nad 7. nasadeným Chorvátom Mate Deličom 3:6, 7:5, 6:1. Jozef Kovalík vypadol.

20. 04. 2015

Gombos je už 113. v rebríčku

Norbert Gombos je už 113. vo svetovom rebríčku, čo je jeho osobné maximum. Má 492. bodov, na stovku potrebuje okolo 550. K svojmu maximu spred troch rokov (26. miesto) sa priblížil aj prvý Slovák Martin Kližan, ktorý je 28., Lukáš Lacko je 91.

Fed Cup vo fotografii

Slovensko zdolalo Švédsko vo Fed Cupe na antuke AEGON arény 4:0 a zostáva v II. svetovej skupine aj pre rok 2016. V záverečnej štvorhre získali štvrtý bod Košičanky, hráčky NTC, Karolína Schmiedlová a Jana Čepelová. Foto: Roman Benický

19. 04. 2015

Mihalíková v Káhire s titulom

Juniorská šampiónka Australian Open 2015 Tereza Mihalíková na turnaji ITF v egyptskej Káhire (dotácia 10 000 USD, antuka vonku) získala svoj prvý titul medzi ženami, keď vo finále zvíťazila nad Deou Herdzelasovou z Bosny a Hercegoviny 7:5, 6:3. Vo finále štvorhry s Barborou Kötelesovou prehrali s francúzko-maďarskou dvojicou Marine Partaudová, Naomi Totková (Fr./Maď.) 6:2, 7:5.