Gombos prehral s Lópezom

Norbert Gombos neuspel v 1. kole dvojhry na turnaji ATP vo Valencii. V pozícii kvalifikanta prehral napriek bojovnému výkonu so štvrtým nasadeným domácim Španielom Felicianom Lópezom za 66 minút 4:6, 4:6. Z Valencie si odnáša 20 bodov do svetového rebríčka pre nasadzovanie.

21. 10. 2014

Schmiedlová v Poitiers ďalej

Štvrtá nasadená Karolína Schmiedlová zvíťazila v 1. kole na turnaji ITF vo francúzskom Poitiers (dotácia 100 000 USD, tvrdý povrch) nad Poľkou Katarzynou Piterovou 7:5, 6:2. V osemfinále hrá s domácou Océane Dodinovou. Na snímke Karolína s trénerom Milanom Martincom.

20. 10. 2014

Slováci v rebríčkoch

Najlepšia slovenská singlistka Dominika Cibulková sa po týždni vrátila v rebríčku WTA na 12. priečku, keď predstihla Talianku Saru Erraniovú a Srbku Jelenu Jankovičovú. Slovenskej jednotke Martinovi Kližanovi (na snímke) patrí v poradí mužov ATP 37. miesto.

Gombos v hlavnom pavúku

Norbert Gombos sa prvý raz vlastnými silami prebojoval do hlavnej súťaže na turnaji ATP. Vo finálovom 2. kole kvalifikácie v španielskej Valencii si poradil so šiestym nasadeným Nemcom Petrom Gojowczykom za 1:53 h v trojsetovej bitke 6:3, 3:6, 7:5. V rozhodujúcom sete otočil z 2:4. V 1. kole ho čaká Španiel Feliciano López.

19. 10. 2014

Gombos vo Valencii o postup

Norbert Gombos zvíťazil v 1. kole dvojkolovej kvalifikácie na turnaji ATP World Tour 500 v španielskej Valencii (dotácia 2 204 230 eur, tvrdý povrch) nad štvrtým nasadeným Kolumbijčanom Alejandrom Fallom 6:3, 6:2. Vo finále kvalifikácie sa stretne so 6. nasadeným Nemcom Petrom Gojowczykom.