RG: Vyžrebovali kvalifikáciu

V nedeľu v Paríži vyžrebovali kvalifikáciu druhého grandslamového turnaja roka Roland Garros. Predstavia sa v nej štyria slovenskí reprezentanti - traja muži a jedna žena. V mužskom pavúku to budú Norbert Gombos, Lukáš Klein a Jozef Kovalík. Zo žien bude o postup do hlavnej súťaže bojovať Viktória Hrunčáková.

Istú účasť v hlavnom pavúku majú zo Slovákov Alex Molčan, Anna Karolína Schmiedlová a Kristína Kučová.

21. 05. 2023

Karol víťazom štvorhry na turnaji ITF v Prijedore

Miloš Karol (na snímke vpravo) spolu s Maročanom Adamom Moundirom získal titul vo štvorhre na turnaji ITF WTT M15 v bosnianskom Prijedore. Druhý nasadený pár si vo finále poradil s česko-ruskou dvojicou Petr Brunclík, Vitalij Švec a zdolal ju 6:3, 7:5 za 65 minút. Pre dvadsaťročného Karola je to štvrtý deblový titul na mužskom okruhu ITF, prvý v tomto roku.

20. 05. 2023

Pokorný s Lánikom kúsok od zisku deblového titulu

Lukáš Pokorný s Tomášom Lánikom boli kúsok od zisku deblového titulu na mužskom turnaji ITF WTT M15 v slovinskom meste Krško. Trojky pavúka nestačili vo finále na najvyššie nasadený ekvádorsko-argentínsky pár Alvaro Guillen Meza, Ignacio Monzon a vo vyrovnanom zápase mu podľahli 6:3, 6:7(3), 4-10 za 103 minút.

Mihalíková už iba vo štvorhre

Tereza Mihalíková (na snímke) nezabojuje o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA 250 v Štrasburgu (259 303 USD, antuka vonku). V úvodnom kvalifikačnom kole nestačila na štvrtú nasadenú Američanku Sophie Changovú a podľahla jej 3:6, 5:7 za 109 minút. Dvadsaťštyriročná Mihalíková sa na turnaji predstaví aj vo štvorhre po boku Češky Miriam Kolodziejovej. V prvom kole hlavnej súťaže ich čaká ruská dvojica Blinkovová, Gračevová.

Prvý titul pre Jaškovú s Vargovou

Anika Jašková s Ninou Vargovou získali titul vo štvorhre na ženskom turnaji ITF WTT W15 v tureckej Antalyi. Vo finále si poradili s najvyššie nasadeným turecko-belgickým párom Doga Turkmenová, Amelie Van Impeová, ktorý hladko zdolali 6:2, 6:1. Pre obe Slovenky ide o zisk vôbec prvého titulu na ženskom okruhu ITF.