Daubnerová so singlovým titulom z ITF J200 v St. Pöltene

Nikola Daubnerová získala titul vo dvojhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J200 v rakúskom St. Pöltene. Najvyššie nasadená hráčka nestratila cestou do finále ani set a v súboji o titul si poradila s Holanďankou Joy de Zeeuwovou 7:5, 4:6, 6:4. Pre sedemnásťročnú hráčku Národného tenisového centra je to piaty singlový titul na juniorskom okruhu ITF, prvý v tomto roku.

14. 05. 2023

Molčan nestačil na Rubľova

Alex Molčan sa neprebojoval do tretieho kola dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v Ríme (8 637 966 EUR, antuka vonku). Zverenec trénerov Mariána Vajdu, Karola Becka a kondičného Pavla Šmelu nestačil v druhom kole na šiesteho nasadeného Rusa Andreja Rubľova a podľahol mu 3:6, 4:6 za 79 minút. Zápas sa hral v ťažkých podmienkach, niekoľkokrát ho prerušili pre dážď. Rubľov nadviazal na aprílový triumf nad Molčanom zo semifinále turnaja v bosnianskej Banja Luke.

13. 05. 2023

Klein vypadol vo štvrťfinále

Lukáš Klein (na snímke) nepostúpil do semifinále dvojhry na challengeri 75 v Prahe (73 000 EUR, antuka vonku). Štvrtý nasadený hráč nestačil vo štvrťfinále na šiesteho nasadeného Nemca Dominika Köpfera, ktorému podľahol 4:6, 7:6(6), 1:6 za 132 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si za štvrťfinálovú účasť pripíše do rebríčka ATP 16 bodov a v jeho onlajn vydaní figuruje aktuálne na 131. priečke, čo je jeho doterajšie kariérne maximum.

12. 05. 2023

Barháčová s dvomi titulmi na TEJT 3 v Bosne a Hercegovine

Sofia Barháčová získala titul v dvojhre i vo štvorhre na medzinárodnom turnaji TEJT 3 do 16 rokov v Bosne a Hercegovine. Šiesta nasadená hráčka si v singlovom finále poradila s domácou štvorkou pavúka Teou Kovačevičovou, ktorú zdolala 6:4, 6:3. Vo štvorhre po boku Chorvátky Sofije Čoričovej zdolali vo finále štvrtý nasadený domáci pár Prohová, Savičová 6:3, 6:3. Pre stále iba trinásťročnú Barháčovú sú to prvé tituly na okruhu TE vo vekovej kategórii do 16 rokov.

Molčan v Ríme proti Rubľovovi

Alex Molčan postúpil do druhého kola dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v Ríme (8 637 966 EUR, antuka vonku). V úvodnom kole zdolal domáceho talianskeho kvalifikanta Stefana Napolitana 6:4, 3:6, 7:6(1) za 142 minút. Ďalším súperom zverenca trénerov Mariána Vajdu, Karola Becka a kondičného Pavla Šmelu bude šiesty nasadený Rus Andrej Rubľov, ktorému v apríli podľahol v semifinále turnaja v bosnianskej Banja Luke.