V Baku Čepelová suverénne

Jana Čepelová. 8. nasadená, vyhrala v 1. kole turnaja WTA v Baku (dotácia 250 000 eur, tvrdý povrch) nad domácou držiteľkou voľnej karty Nazrin Jafarovovou 6:1, 6:0.  V osemfinále sa Slovenka stretne s Francúzkou Pauline Parmentierovou. Tretia nasadená Magdaléna Rybáriková (36. WTA) nečakane prehrala s japonskou kvalifikantkou Misou Egučiovou, 183. v renkingu, 4:6, 6:7 (7).

22. 07. 2014

Martin v Umagu do hlavnej súťaže

Andrej Martin zdolal vo finále kvalifikácie na turnaji ATP v Umagu dlhoročného rivala z mládežníckych rokov Slovinca Aljaža Bedeneho 3:6, 6:4, 6:2 a v 1. kole ho čaká Argentínčan Berlocq. Do hlavného turnaja nepostúpil Norbert Gombos, ktorý s 2. nasadeným Talianom Marcom Cecchinatom prehral 4:6, 6:3, 6:7(3).

21. 07. 2014

Začali sa mládežnícke ME

V pondelok sa začali na troch miestach mládežnícke majstrovstvá Európy jednotlivcov. Vo všetkých troch kategóriách sme pred štartom zaznamenali absencie popredných slovenských hráčov.

Aj v Michalovciach jednotka Partl

Aj v Michalovciach, tak ako minulý týždeň v Tatranskej Lomnici, bude najvyššie nasadeným na turnaji kategórie futures Adrian Partl, dvojkou podujatia je Španiel Pol Toledo Bague. V hlavnom turnaji je 9 slovenských hráčov, ďalších 26 bojovalo v kvalifikácii.

Kovalík v Oberstaufene s Pospíšilom

Jozef Kovalík vyhral vo finálovom 3. kole kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri v nemeckom Oberstaufene (dotácia 35 000 eur, antuka) nad Rusom Philippom Davydenkom 6:1, 7:6 (3).  V hlavnom turnajinnastúpi v utorok proti Čechovi Jaroslavovi Pospíšilovi.