Prehra Schmiedlovej už v 1. kole

Karolína Schmiedlová skončila na turnaji WTA vo švédskom Bastade už v 1. kole. Devätnásťročná piata nasadená hráčka podujatia nestačila v utorňajšom zápase na holandskú kvalifikantku Richel Hogenkampovú a podľahla jej 3:6, 1:6.

15. 07. 2014

Čepelová sa dočkala

Jana Čepelová postúpila do 2. kola na turnaji WTA vo švédskom Bastade. Vo svojom úvodnom zápase zdolala domácu držiteľku voľnej karty Rebeccu Petersonovú 6:4, 6:4. Slovenka prerušila sériu 6 prehier za sebou.

14. 07. 2014

Kučová skočila o 37 miest

Kristína Kučová sa po bukurešťskom semifinále dostala na 129. miesto v rebríčku WTA. Poskočila o 37 miest a medzi skokankami týždňa sa zaradila hneď za Američanku Shelby Rogersovú, finalistku v Bad Gasteine, ktorá sa posunula zo 147. miesta na 104. Aj Slovenka už v minulosti atakovala svetovú stovku, vo svojej najlepšej sezóne bola Bratislavčanka (24 r.) v auguste 2009 na 103. mieste. Po Bukurešti, kde dosiahla najlepší výsledok kariéry – prvé semifinále na okruhu WTA – má opäť motiváciu myslieť na TOP 100.

Fekiač v Michalovciach s dupľou

Na turnaji SCORP CUP hráčov do 16 rokov v Michalovciach získal domáci tenista Martin Fekiač dupľu. Dvojhru dievčat vyhrala Victoria Demová z Ukrajiny, ktorá vo finále zdolala Slovenku Seduchovú.

O prvý titul v Tatrách

V Tatranskej Lomnici a Poprade odštartoval cez víkend tradičný okruh turnajov kategórie futures na Slovensku. Centrom diania je v tomto týždni penzión Teniscentrum v Lomnici, potom nasledujú Michalovce, Piešťany a na záver Trnava. Výsledky priebežne...