Kovalík o hlavnú nezabojuje

Jozef Kovalík (na snímke) nezabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v Ríme (8 637 966 EUR, antuka vonku). Zverenec trénera Borisa Borgulu nestačil v úvodnom kole kvalifikácie na druhého nasadeného Nemca Daniela Altmaiera, ktorému podľahol 2:6, 4:6 za 105 minút. V hlavnej súťaži sa tak zo Slovákov predstaví iba Alex Molčan.

08. 05. 2023

Klein o titul nezabojuje

Lukáš Klein nezabojuje o titul vo dvojhre na challengeri 75 v Prahe (73 000 EUR, antuka vonku). Dvadsaťpäťročný zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza nestačil v semifinále na ôsmeho nasadeného Rakúšana Sebastiana Ofnera a podľahol mu 6:7(4), 6:0, 3:6 za 132 minút. Za semifinálovú účasť v českej metropole si do rebríčka pripíše 30 bodov a poskočí o 7 priečok nahor. V aktuálnom onlajn rebríčku mu patrí 136. miesto, čo je jeho doterajšie kariérne maximum.

06. 05. 2023

Šramková končí vo štvrťfinále

Rebecca Šramková sa neprebojovala do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Prahe (60 000 USD, antuka vonku). Vo štvrťfinále nestačila na Chorvátku Tenu Lukašovú, ktorej podľahla 2:6, 2:6 za 64 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza poskočila v onlajn rebríčku o deväť priečok, aktuálne jej patrí 236. miesto.

05. 05. 2023

Klein o finále v Prahe

Lukáš Klein postúpil už do semifinále dvojhry na challengeri 75 v Prahe (73 000 EUR, antuka vonku). Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza zvíťazil vo štvrťfinále nad domácim reprezentantom Zdeňkom Kolářom, ktorého zdolal 6:3, 7:5 za 105 minút. Dvadsaťpäťročný hráč NTC si v súboji o postup do finále zmeria sily s ôsmym nasadeným Rakúšanom Sebastianom Ofnerom.

Klein v Prahe ďalej, Gombos nie

Lukáš Klein (na snímke) postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 75 v Prahe (73 000 EUR, antuka vonku). Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza zvíťazil v druhom kole nad Talianom Francom Agamenonem 6:3, 7:6(6) za 124 minút. Dvadsaťpäťročný hráč NTC prehrával v druhom sete s Agamenonem 1:5, no dokázal vývoj zápasu otočiť a postúpiť do štvrťfinále. Jeho súperom v boji o semifinále bude Zdeněk Kolář z Českej republiky.