Kližan triumfoval v Mníchove

Martin Kližan získal v nedeľu druhý singlový titul na okruhu ATP, keď v pozícii kvalifikanta triumfoval na antukovom turnaji v Mníchove. Vo finále si napriek problémom s brušným svalstvom poradil s najvyššie nasadeným Talianom Fabiom Fogninim za 1:27 h v troch setoch 2:6, 6:1, 6:2.

04. 05. 2014

Rybáriková v Madride do 2. kola

Magdaléna Rybáriková sa prebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v Madride. V úvodnom kole si poradila s Nemkou Annikou Beckovou 6:2, 7:5 a v 2. kole sa stretne s Češkou Šafářovou. Daniela Hantuchová v nedeľu prehrala v 1. kole s Taliankou Vinciovou 4:6, 4:6.

Mečíř v Ostrave vo finále

Miloslav Mečíř ml. potvrdzuje, že mu ostarvský challenger svedčí. Po vlaňajšom semifinále bude slovenský tenista bojovať tohto roku o titul. V semifinále zdolal Rakúšana Andreasa Haidera Maurera za 58 minút 6:2, 6:1.

03. 05. 2014

Kližan cez Haasa do finále

Martin Kližan sa druhý raz v kariére prebojoval do finále dvojhry na turnaji ATP. V semifinále antukového podujatia v Mníchove v pozícii úspešného kvalifikanta zdolal po výbornom výkone druhého nasadeného obhajcu titulu domáceho Nemca Tommyho Haasa 6:3, 6:2.

Mečíř hrá v Ostrave o finále

Miloslav Mečíř ml. zvíťazil vo štvrťfinále na challengeri v Ostrave (dotácia 85 000 eur, antuka vonku) nad Španielom Adriánom Menéndezom-Maceirasom 6:3, 6:1. V sobotňajšom semifinále bude jeho súperom Rakúšan Andreas Haider-Maurer.

02. 05. 2014

Lacko s Mullerom prehral

Lukáš Lacko ako druhý nasadený nestačil vo štvrťfinále na challengeri v Tchaj-pej na Taiwane (dotácia 75 000 USD, tvrdý povrch) s Gillesom Mullerom z Luxemburska 4:6, 6:3, 4:6. Rovnakému súperovi podľahol v nedeľu vo finále challengeru v čínskom Šen-čene.