Zelníčková v Trnave končí vo štvrťfinále

Radka Zelníčková nepostúpila do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Trnave. Úspešná kvalifikantka nestačila vo štvrťfinále na sedemnásťročnú Luciu Havlíčkovú z Českej republiky a podľahla jej 3:6, 7:5, 3:6 za 132 minút. Devätnásťročná hráčka Národného tenisového centra však napriek prehre dosiahla svoj najväčší doterajší úspech vo dvojhre.

10. 03. 2023

IW: Molčan hladko do 2. kola

Alex Molčan postúpil do druhého kola dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v kalifornskom Indian Wells (8 800 000 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom kole si hladko poradil so Španielom Albertom Ramosom-Vinolasom a zdolal ho 6:3, 6:2 za 82 minút. Ďalším súperom zverenca trénerov Mariána Vajdu, Karola Becka a kondičného Pavla Šmelu bude osemnásty nasadený Chorvát Borna Čorič.

IW: Schmiedlová nevyužila šancu

Anna Karolína Schmiedlová sa neprebojovala do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 1000 v kalifornskom Indian Wells (8 800 000 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom zápase nestačila na Američanku Claire Liuovú a podľahla jej 6:7(5), 3:6 za takmer dve hodiny. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza nevyužila v prvom sete vedenie 5:3, v tajbrejku si rovnako vypracovala náskok 5:1.

IW: Schmiedlová v hlavnej ako LL

Anna Karolína Schmiedlová sa napokon predstaví v hlavnej súťaži dvojhry v kalifornskom Indian Wells (8 800 000 USD, tvrdý povrch vonku). Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza síce prehrala vo finále kvalifikácie s Nemkou Laurou Siegemundovou, ale dostala šancu ako "lucky-loser". Jej súperkou v prvom kole bude Američanka Claire Liuová (56. WTA).

09. 03. 2023

Schmiedlová v IW bez hlavnej

Anna Karolína Schmiedlová si nezahrá v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji WTA 1000 v kalifornskom Indian Wells (8 800 000 USD, tvrdý povrch vonku). Jedenásta nasadená hráčka nestačila vo finále kvalifikácie na Nemku Lauru Siegemundovú, ktorej podľahla 4:6, 6:4, 2:6 za 157 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza ponúkla súperke osem brejkbalových možností, z ktorých skúsená Nemka sedem premenila.