Schmiedlová v Mexiku končí

Anna Karolína Schmiedlová nepostúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA 250 v mexickom Monterrey (259 303 USD, tvrdý povrch vonku). Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza nestačila v druhom kole na americkú kvalifikantku Caroline Dolehideovú a podľahla jej 2:6, 4:6 za 77 minút. V prvom sete si hráčka NTC dvakrát stratila podanie. O osude druhého dejstva rozhodol Dolehideovej brejk za stavu 4:4.

01. 03. 2023

Šramková a Kučová ďalej

Rebecca Šramková (na snímke) a Kristína Kučová postúpili do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Trnave. Držiteľka voľnej karty Šramková si v úvodnom kole poradila s rumunskou kvalifikantkou Ylonou-Georgianou Ghioroaieovou a zdolala ju 6:4, 6:7(3), 6:2 za 123 minút. Dvadsaťšesťročná hráčka Národného tenisového centra sa v ďalšom kole stretne s Belgičankou Yaninou Wickmayerovou. Kučová vyradila druhú nasadenú Juliu Grabherovú z Rakúska výsledkom 6:1, 2:6, 6:3 a v ďalšom zápase si zmeria sily s mladou českou kvalifikantkou Luciou Havlíčkovou.

Poklemba s deblovým titulom na ITF J30 v Dubline

Filip Poklemba získal titul vo štvorhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J30 v írskom Dubline. Spolu s Francúzom Romainom Andresom zvíťazili vo finále v pozícii tretieho nasadeného páru nad americko-írskou dvojicou Michael Fernandez, Sean O´Nuallain 7:6(5), 6:2. Pre pätnásťročného Poklembu je to prvý titul na juniorskom okruhu ITF.

Molčan nedohral s Berrettinim

Alex Molčan nedohral zápas prvého kola dvojhry na turnaji ATP 500 v mexickom Acapulcu (2 178 980 USD, tvrdý povrch vonku). Zverenec trénerov Mariána Vajdu, Karola Becka a kondičného Pavla Šmelu skrečoval duel proti Talianovi Matteovi Berrettinimu za stavu 0:6, 0:1 pre zranenie zápästia.

Križan s titulom zo štvorhry na TEJT 2 v Jeruzaleme

Richard Križan získal titul vo štvorhre na medzinárodnom turnaji Tennis Europe Junior Tour kategórie 2 do 14 rokov v Jeruzaleme. Spolu s Čechom Dominikom Vágnerom potvrdili pozíciu najvyššie nasadeného páru a vo finále hladko zdolali rusko-kanadský pár Oleg Čiburajev, Caden Colburne 6:1, 6:2. Pre stále dvanásťročného Križana je to vôbec prvý titul na okruhu TEJT do 14 rokov. K titulu zo štvorhry pridal aj semifinálovú účasť vo dvojhre.