Molčan začal v Riu víťazne

Alex Molčan postúpil do druhého kola dvojhry na turnaji ATP 500 v brazílskom meste Rio de Janeiro (2 178 980 USD, antuka vonku). Deviaty nasadený hráč si v úvodnom zápase poradil s domácim držiteľom voľnej karty Joaom Fonsecom a zvíťazil 6:0, 6:3 za 72 minút. Zverenec trénerov Mariána Vajdu, Karola Becka a kondičného Pavla Šmelu si v ďalšom zápase zmeria sily s Hugom Dellienom z Bolívie.

"Zápasy proti mladým hráčom nikdy nie sú jednoduché. Snažil som sa zostať sústredený, nepúšťal som sa do žiadnych šialených výmen či úderov," povedal po zápase proti šestnásťročnému súperovi Molčan.

20. 02. 2023

Klein do hlavnej v Marseille

Lukáš Klein postúpil do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP 250 vo francúzskom Marseille (784 830 EUR, tvrdý povrch hala). Druhý nasadený hráč si vo finále kvalifikácie poradil s Maďarom Zsomborom Pirosom a zvíťazil 7:5, 6:1 za 67 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si v hlavnej časti turnaja na hlavnom okruhu ATP zahrá po štvrtý raz. Jeho súperom v prvom kole bude nasadená šestka David Goffin z Belgicka.

Krajčí finalistom dvojhry na ITF J100 v Trnave

Michal Krajčí (druhý zľava) sa prebojoval do finále dvojhry na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J100 v Trnave. Najvyššie nasadený hráč nestratil cestou do finále ani set, no v súboji o titul nestačil na dvojku pavúka Charlieho Robertsona, ktorému podľahol 1:6, 1:6. Vo štvorhre bol zo Slovákov najlepší Marek Naňo v semifinále. Medzi dievčatami sa do semifinále štvorhry prebojovali Ema Mravcová, Adela Gemzická a Soňa Depešová.

19. 02. 2023

Mihalíková v Dubaji prehrala

Tereza Mihalíková s Ruskou Jekaterinou Alexandrovovou nepostúpili do druhého kola štvorhry na turnaji WTA 1000 v Dubaji (2 788 468 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom zápase nestačili na maďarsko-francúzsky pár Timea Babosová, Kristina Mladenovicová a podľahli mu 3:6, 6:7(6) za 92 minút. Slovensko-ruská dvojica nevyužila v tajbrejku druhého setu setbal pri vlastnom podaní a napokon ťahala za kratší koniec.

Klein o hlavnú v Marseille

Lukáš Klein zabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na turnaji ATP 250 vo francúzskom Marseille (784 830 EUR, tvrdý povrch hala). V úvodnom kole kvalifikácie si druhý nasadený hráč poradil s domácim držiteľom voľnej karty Clementom Chidekhom a zvíťazil 4:6, 7:5, 7:6(1) za 148 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si o postup do hlavnej súťaže zmeria sily s Maďarom Zsomborom Pirosom.