Mihalíková v Adelaide končí

Tereza Mihalíková spolu s Bieloruskou Aliaksandrou Sasnovičovou nepostúpili do druhého kola štvorhry na turnaji WTA 500 v austrálskom meste Adelaide (826 837 AUD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom kole nestačili na českú dvojicu Miriam Kolodziejová, Markéta Vondroušová, ktorej podľahli 5:7, 4:6 za 89 minút.

01. 01. 2023

Schmiedlová na úvod prehrala

Slovenská singlová jednotka Anna Karolína Schmiedlová odštartovala novú sezónu v austrálskej Canberre (60 000 USD, tvrdý povrch vonku). V pozícii nasadenej dvojky prehrala na turnaji ITF WTT W60 hneď v úvodnom kole. Nad jej sily bola Ukrajinka Lesia Curenková. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza jej podľahla 6:7(4), 2:6 za 106 minút.

Slovenské derby v Canberre

Norbert Gombos (na snímke) a Jozef Kovalík nastúpia proti sebe v druhom kole dvojhry na challengeri 100 v austrálskej Canberre (130 000 AUD, tvrdý povrch vonku). Štvrtý nasadený Gombos si v úvodnom kole poradil s Rakúšanom Filipom Misolicom, ktorého zdolal 7:6(6), 6:4 za 86 minút. Kovalík zvíťazil nad Američanom Bradleym Klahnom 6:4, 3:6, 7:6(1) za 109 minút.

Kužmová v singli do hlavnej

Viktória Kužmová postúpila do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA 250 v novozélandskom Aucklande (259 303 USD, tvrdý povrch vonku). Vo finále kvalifikácie zvíťazila nad druhou nasadenou Ruskou Varvarou Gračevovou a zdolala ju 6:3, 4:6, 6:3 za 111 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka si v úvodnom kole hlavnej súťaže zmeria sily so štvorkou pavúka Bernardou Perovou z USA.

Kužmová vstúpila víťazne

Viktória Kužmová vstúpila úspešne do novej sezóny. Na turnaji WTA 250 v novozélandskom Aucklande (259 303 USD, tvrdý povrch vonku) zvíťazila v úvodnom kole kvalifikácie nad deviatou nasadenou Američankou Elizabeth Mandlikovou 6:4, 6:4 za 82 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka si v súboji o postup do hlavnej súťaže zmeria sily s dvojkou pavúka Varvarou Gračevovou. S Ruskou má pozitívnu bilanciu 1:0, v roku 2021 ju zdolala na antuke v poľskej Gdyni.

31. 12. 2022

Koncoročné rebríčky ATP, WTA

V prvej svetovej stovke na konci roka 2022 figuruje zo slovenských tenistov vo dvojhre iba Alex Molčan. Hráč NTC, zverenec trénerov Mariána Vajdu a Karola Becka, končí rok na 50. priečke rebríčka ATP. Medzi ženami je najvyššie Anna Karolína Schmiedlová na 103. mieste rebríčka WTA. V debli je zo Slovákov najvyššie Filip Polášek, najlepšou Slovenkou je Tereza Mihalíková. Lídrami svetových rebríčkov sú Španiel Carlos Alcaraz a Poľka Iga Swiateková.