Klein v Alicante do štvrťfinále

Lukáš Klein sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 80 v španielskom meste Alicante (45 730 EUR, tvrdý povrch, vonku). Ôsmy nasadený hráč zvíťazil v druhom kole nad Belgičanom Michaelom Geertsom a vo vyrovnanom zápase ho zdolal 4:6, 7:6(5), 6:4 za 156 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom kole zmeria sily s Talianom Salvatore Carusom.

06. 10. 2022

Tragická smrť mladého hráča Sashu Slovíka, česť jeho pamiatke!

V nedeľu 2. októbra 2022 pri tragickej dopravnej nehode v Bratislave predčasne vyhasol život dlhoročného tenisového hráča, víťaza niekoľkých turnajov a člena TK TENNis FUN Banská Bystrica Sashu Slovíka. Zbytočná strata mladého života hlboko zasiahla celú tenisovú obec. Vyjadrujeme úprimnu sústrasť rodine, blízkym i priateľom. Česť jeho pamiatke!

05. 10. 2022

Kovalík otočil a postúpil

Jozef Kovalík (na snímke) sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 125 v talianskej Parme (134 920 EUR, antuka, vonku). V druhom kole otočil vývoj zápasu s domácim hráčom Flaviom Cobollim a zdolal ho 5:7, 6:3, 6:2 za 156 minút. Zverenec trénera Borisa Borgulu si v nasledujúcom zápase zmeria sily s ďalším Talianom Andreom Vavassorim.

Kužmová v Monastire do semi

Viktória Kužmová postúpila do semifinále štvorhry na turnaji WTA 250 v tuniskom Monastire (251 750 USD, tvrdý povrch). Spolu s Rumunkou Elenou-Gabrielou Ruseovou zvíťazili vo štvrťfinále nad britsko-americkou dvojicou Emily Appletonová, Quinn Gleasonová hladko 6:2, 6:2 za 66 minút.

Gombos do štvrťfinále

Norbert Gombos postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 90 vo francúzskom Mouilleron-Le-Captif  (67 960 EUR, tvrdý povrch, hala). Siedmy nasadený hráč si v druhom kole poradil s Ukrajincom Vitalijom Sačkom a zdolal ho 6:4, 7:5 za 83 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza obhajuje v Mouilleron-Le-Captif vlaňajšie finále, v ktorom podľahol Čechovi Jiřímu Veselému.