Mihalíková o titul nezabojuje

Tereza Mihalíková nezabojuje o titul vo štvorhre na turnaji WTA 250 v estónskom Tallinne (251 750 USD, tvrdý povrch hala). Po boku Nórky Ulrikke Eikeriovej nestačili v pozícii druhého nasadeného páru na ukrajinské sestry Ľudmilu a Naďu Kičenokové a nasadeným trojkám podľahli 6:7(4), 1:6 za 93 minút.

01. 10. 2022

Kužmová do finále kvalifikácie

Viktória Kužmová zabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na turnaji WTA 250 v tuniskom Monastire (251 750 USD, tvrdý povrch). V úvodnom kvalifikačnom kole si poradila s domácou držiteľkou voľnej karty Feryel Benovou Hassenovou a zdolala ju 7:5, 6:2 za 91 minút. Ďalšou súperkou zverenky trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka bude Chorvátka Ana Konjuhová.

Schmiedlová o hlavnú súťaž

Anna Karolína Schmiedlová postúpila do finále kvalifikácie na turnaji WTA 500 v Ostrave (757 900 USD, tvrdý povrch hala). V úvodnom kole sa potrápila s mladučkou domácou hráčkou Terezou Valentovou, no napokon sa po víťazstve 3:6, 6:3, 6:1 tešila z postupu do eliminačného finále. V tom sa zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza stretne s Američankou Catherine McNallyovou.

Gombos v Orleans končí

Norbert Gombos sa neprebojoval do semifinále dvojhry na challengeri 125 vo francúzskom Orleans (134 920 EUR, tvrdý povrch hala). Šiesty nasadený hráč nestačil vo štvrťfinále na Bulhara Adriana Andrejeva a podľahol mu 6:2, 2:6, 2:6 za 98 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza sa vďaka štvrťfinálovej účasti udrží v prvej stovke rebríčka ATP.

30. 09. 2022

Gombos hladko do štvrťfinále

Norbert Gombos sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 125 vo francúzskom Orleans (134 920 EUR, tvrdý povrch hala). Šiesty nasadený hráč zvíťazil v druhom kole nad domácim kvalifikantom Arthurom Filsom, ktorého zdolal 7:6(4), 6:1 za 74 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza nastúpi v súboji o postup do semifinále proti Bulharovi Adrianovi Andrejevovi.