Tenis: Kližan pre silné kŕče skrečoval štvrťfinále v Rotterdame proti Simonovi

Rotterdam 16. februára (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan pre silné kŕče skrečoval štvrťfinále dvojhry na halovom turnaji ATP v holandskom Rotterdame (dotácia 1,267 milióna eur) proti piatemu nasadenému Francúzovi Gillesovi Simonovi za stavu 7:6 (6), 3:6 a 0:3 v treťom sete.

V úvodnom dejstve zverenec trénera Karola Kučeru odvrátil 12 brejkbalov a po 79 minútach ho získal vo svoj prospech, hoci v tajbrtejku prehrával už 1:4. Hneď na začiatku druhého setu sa Kližanovi podaril brejk. Simon však bleskovo vyrovnal na 1:1 a v ďalšom priebehu zápasu mal navrch. Po brejku v ôsmom geme sa stal druhý set jeho korisťou.

Kližan začal mať čoraz väčšie problémy s pohybom, dvakrát ho ošetrovali a za stavu 0:3 v treťom sete po dvoch stratených podaniach pre silné kŕče zápas vzdal. Simon nastúpi v sobotňajšom večernom semifinále proti krajanovi Julienovi Benneteauovi, ktorý vo štvrťfinále vyradil najvyššie nasadeného obhajcu titulu Švajčiara Rogera Federera.