Tenis: K. Kučová i Juhászová na Slovak Open v Trnave do hlavnej súťaže

Trnava 7. mája (TASR) ? V hlavnej súťaži medzinárodných majstrovstiev SR v tenise žien na antukových dvorcoch TC Empire Trnava sa predstaví až šesť Sloveniek. Z kvalifikácie sa do "pavúka" zaradili aj Kristína Kučová a Vivien Juhászová.

Už predtým boli istými účastníčkami hlavného turnaja EMPIRE Slovak Open Jana Čepelová, Karolína Schmiedlová, Petra Uberalová a Natália Vajdová, informuje oficiálna stránka Slovenského tenisového zväzu.

Kučová vyhrala vo finále kvalifikácie nad Češkou Allertovou po boji 6:1, 3:6, 7:6 (3). "Prvý set bol rýchly, v druhom súperke všetko padalo a ja som nehrala dobre. Bojovala som však, s hrou som dnes nebola spokojná, ale tenisovo sa cítim dobre a teším sa z postupu. Doma hrám rada," povedala pre stz.sk 22-ročná hráčka rebríčka.

O tri roky mladšia Juhászová síce vo finále kvalifikácie podľahla Češke Krejsovej 2:6 a 5:7, ale napokon sa na ňu usmialo šťastie pri žrebe a do hlavnej súťaže sa dostala ako tzv. lucky loser.