Tenis: Kristína Kučová neuspela vo štvrťfinále na EMPIRE Slovak Open

Trnava 10. mája (TASR) - Slovenská tenistka Kristína Kučová neuspela vo štvrťfinále dvojhry na turnaji EMPIRE Slovak Open v Trnave. Ako kvalifikantka podľahla argentínskej antukovej špecialistke Paule Ormaecheovej v dvoch setoch 3:6 a 5:7. Víťazka juniorky na US Open z roku 2007 si z MMSR odnáša prémiu 1900 dolárov a 36 bodov do svetového rebríčka WTA.

V prvom sete držala Kučová s Ormaecheovou krok do stavu 2:2. V ďalších minútach mala navrch Juhoameričanka, ktorá bola v tomto roku vo finále turnaja WTA v kolumbijskej Bogote. Na začiatku druhého dejstva sa Ormaecheová po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0. Kučová síce bleskovo vyrovnala na 2:2, no koncovka setu patrila Argentínčanke. Ďalšou semifinalistkou sa stala Srbka Aleksandra Kruničová - premožiteľka najvyššie nasadenej Slovenky Jany Čepelovej.

dvojhra - štvrťfinále:

Paula Ormaecheová (Arg.) - Kristína KUČOVÁ (SR) 6:3, 7:5, Aleksandra Kruničová (Srb.) - Tereza Mrdezová (Chor.) 6:4, 6:4