Tenis-Roland: Kližan postúpil do 2. kola dvojhry, čaká ho obhajca Nadal

Paríž 27. mája (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan sa prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži, v ktorom ho v stredu čaká obhajca titulu a sedemnásobný šampión Španiel Rafael Nadal. Kližanov súper v 1. kole Američan Michael Russell zápas skrečoval za stavu 6:3, 3:6 a 1:6.

Slovenskej jednotke nevyšiel úvod duelu. Po strate prvého dejstva prehrával na začiatku druhého setu 0:2, no podarilo sa mu vyrovnať, v ôsmom geme opäť prelomil podanie súpera a dostal sa na koňa. Tretí set získal jasne vo svoj prospech a Russell sa pred začiatkom štvrtého dejstva vzdal. Kližan, ktorý je víťazom parížskej juniorky z roku 2006, postupom do 2. kola vyrovnal svoje seniorské maximum z vlaňajška.