Tenis-Wimbledon: Federer v 2. kole šokujúco prehral so Stachovským

Wimbledon 26. júna (TASR) - Švajčiarsky tenista Roger Federer v tomto roku nezíska rekordný ôsmy titul na wimbledonskej tráve. Obhjca trofeje šokujúco prehral v 2. kole dvojhry s Ukrajincom Sergijom Stachovským v štyroch setoch 7:6 (5), 6:7 (5), 5:? a 6:7 (5). Federer ťahal rekordnú sériu 36. grandslamových štvrťfinále v rade, na centri All England Clubu vo svojej "obývačke" však v stredu podvečer nestačil na disponovaného súpera, ktorý roky žil a trénoval v Bratislave.

Stachovskij počas celého zápasu skvele podával, na sieti nekompromisne zakončoval volejmi a účinne využíval bekhendový slajz. V prvom sete síce v tajbrejku ťahal za kratší koniec, no druhá skrátená hra sa stala jeho korisťou a aj tretie dejstvo získal vo svoj prospech vďaka brejku v jedenástom geme. Vo štvrtom sete síce Federer otočil z 1:3 na 4:3, no za stavu 6:5 nepremenil setbal, čo sa mu vypomstilo. Stachovskij získal v tajbrejku po skvelom beknendovom víťaznom obhodení minibrejk a šancu na zisk najcennejšieho skalpu v kariére už z rúk nepustil. Za stavu 6:5 premenil pri podaní Federera v poradí druhý mečbal a zavŕšil tak deň senzácii na Wimbledone.

muži - dvojhra - 2. kolo:

Sergij Stachovskij (Ukr.) - Roger Federer (3-Švajč.) 6:7 (5), 7:6 (5), 7:5, 7:6 (5)