Tenis-Wimbledon: Cibulková suverénne do 3. kola dvojhry, možno vyzve Čepelovú

Wimbledon 27. júna (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa impozantným spôsobom prebojovala do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Štvrťfinalistka z roku 2011 v 2. kole ako nasadená osemnástka deklasovala Španielku Mariu-Elenu Torrovú-Florovú za 48 minút 6:0 a 6:1. V dueli o postup do osemfinále nastúpi na tráve All England Clubu proti víťazke súboja medzi ďalšou Slovenkou Janou Čepelovou a jedenástou nasadenou Taliankou Robertou Vinciovou.

Cibulková mala v dueli proti Toorvej-Florrovej raketový nástup. Trikrát prelomila podanie súperky a v prvom sete jej uštedrila "kanára". V druhom dejstve si slovenská jednotka po rýchlom brejku vybudovala náskok 4:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca. Za stavu 5:1 premenila pri vlastnom servise v poradí druhý mečbal. Zverenka trénera Mateja Liptáka má na treťom podujatí veľkej štvorky už istú prémiu 63.000 libier a 160 bodov do svetového rebríčka WTA.