Tenis-Wimbledon: Bartoliová prvou finalistkou ženskej dvojhry

Wimbledon 4. júla (TASR) - Francúzska tenistka Marion Bartoliová sa stala prvou finalistkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Nasadená pätnástka v úvodnom semifinále po výbornom výkone deklasovala dvadsiatku "pavúka" Belgičanku Kirsten Flipkensovú 6:1 a 6:2. V dueli o prvý grandslamový titul nastúpi v sobotu proti víťazke súboja medzi Poľkou Agnieszkou Radwaňskou a Nemkou Sabine Lisickou. Francúzka bola na tráve vo Wimbledone vo finále aj v roku 2007, prehrala však s Američankou Venus Williamsovou.

Bartoliová od úvodných minút zápasu s Flipkensovou na centrálnom dvorci dominovala. Dokázala si hravo poradiť s Flipkensovej bekhendovými čopmi, neustále tlačila súperku do defenzívy a vďaka ukážkovým returnom, lobom i nekompromisným smečom získavala jeden fiftín za druhým. Belgičanka absolútne nevedela, čo má proti Bartoliovej hrať, s pribúdajúcimi minútami pôsobila čoraz bezradnejším dojmom. V druhom dejstve sa stavu 0:3 požiadala o medical time out a nechala si ošetriť koleno, no rozbehnutú súperku už nezastavila. Za stavu 5:2 premenila Bartoliová, ktorá mala na sieti 100-percentnú úspešnosť, po víťaznom smeči v poradí druhý mečbal.