Tenis-US Open: Rybáriková prehrala v 1. kole dvojhry s Mayrovou-Achleitnerovou

New York 26. augusta (TASR) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Zverenka trénera Petra Hubera podľahla ako nasadená dvadsaťdeviatka rakúskej kvalifikantke Patricii Mayrovej-Achleitnerovej za 103 minút v dvoch setoch 6:7 (2) a 3:6. Rybáriková, ktorá bola prvýkrát v kariére medzi nasadenou 32-kou na podujatí veľkej štvorky, neodplatila súperke vlaňajšiu prehru z antukového turnaja ITF vo Francúzsku.

V úvodnom sete si Rybáriková i Mayrová-Achleitnerová vyhrávali svoje podania a tak na rad prišiel tajbrejk, ktorý bol jasne v réžii Rakúšanky. Po dvoch minibrejkoch si vybudovala náskok 5:0 a za stavu 6:2 premenila po 51 minútach pri vlastnom servise prvý setbal. Na začiatku druhého dejstva sa Mayrová-Achleitnerová po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0 a zápas už dotiahla do úspešného konca. Za stavu 5:3 premenila pri podaní Slovenky hneď prvý mečbal. Rybáriková na US Open nepotvrdila dobrú formu z turnajov WTA na zámorských hardoch. Vo Washingtone obhájila titul, v Toronte sa dostala do štvrťfinále a v Cincinnati do osemfinále. Jej maximom vo Flushing Meadows zostáva 3. kolo z rokov 2008 a 2009.