Tenis-US Open: Hantuchová postúpila do 2.kola dvojhry po triumfe nad Sanchezovou

New York 27. augusta (TASR) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Zverenka španielskeho trénera Eduarda Nicolasa si v úvodnom kole poradila s Američankou Mariou Sanchezovou za 106 minút v dvoch setoch 7:5 a 6:2. Jej ďalšou súperkou bude víťazka duelu medzi jedenástou nasadenou Austrálčankou Samanthou Stosurovou a ďalšou domácou hráčkou Victoriou Duvalovou.

Hantuchová hneď v úvodnom geme stratila vlastný servis, potom však získala štyri gemy v rade. Sanchezová síce v ďalších minútach vyrovnala na 5:5, no koncovka setu patrila bývalej svetovej pätke. Druhé dejstvo bolo už jasne v réžii Hantuchovej, ktorá dovolila uhrať 31-ročnej Američanke iba jediný gem. Pre víťazku júnového turnaja WTA v Birminghame je už 13. štart na US Open. Jej singlovým maximom vo Flushing Meadows je štvrťfinále z roku 2002, vlani i predvlani vypadla v 1. kole.