Tenis-US Open: Lacko prehral v 1. kole dvojhry s Devvarmanom

New York 29. augusta (TASR) - Slovenský tenista Lukáš Lacko ani na štvrtý pokus neprešiel cez prvé kolo dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Zverenec trénera Ladislava Simona napriek sľubnému úvodu prehral s indickým kvalifikantom Somdevom Devvarmanom za 3:11 h po päťsetovej bitke 6:4, 1:6, 2:6, 6:4 a 4:6. Slovensko tak vo Flushing Meadows prišlo aj o posledné želiezko v mužskom singli. Lacko zahral viac víťazných úderov ako Devvarman, no doplatil na príliš veľký počet nevynútených chýb.

Slovenskému daviscupovému reprezentantovi vyšiel začiatok duelu, po brejku v piatom geme sa ujal vedenia 3:2 a prvý set získal vo svoj prospech. Devvarman však od začiatku druhého dejstva zrýchlil hru, začal súpera rozbehávať a prevzal opraty zápasu do vlastných rúk. Ind kvalitne returnoval, mal navrch pri dlhých výmenách od základnej čiary. Pred začiatkom štvrtého setu stretnutie na niekoľko hodín prerušili pre dážď. Pauza Lackovi pomohla a dejstvo získal vo svoj prospech, v rozhodujúcom sete však ťahal za kratší koniec. Dvakrát síce dokázal zmazať manko brejku, no za stavu 4:4 opäť stratil servis a Devvarman následne spečatil postup do 2. kola čistou hrou.