Motorizmus: Víťazmi 1. pretekov ADAC GT Masters Holanďania, Sládečka 17.

Orechová Potôň 14. septembra (TASR) - Sobotňajšie hlavné preteky ADAC GT Masters špeciálov GT3 na okruhu Slovakiaring v Orechovej Potôni vyhrala holandská posádka DB Motorsport Simon Knap a Jeroen den Boer na BMW Z4, keď sa najlepšie vysporiadala s náročným špeciálnym desaťminútovým mokrým tréningom, ktorý riaditeľstvo pretekov zaradilo do programu po predpoludňajšom vytrvalom daždi. Napínavé súboje o 2. miesto, ktoré sa trvali počas celých hodinových pretekov, napokon pre seba rozhodla nemecká posádka Prosperia C Abt Racing tímu Christer Jöns a Markus Winkelhock na Audi R8 LMS Ultra. Práve úradujúci Majster sveta FIA GT1 v druhom stinte po výmene predbehol dlho vzdorujúci Ford GT tímu Lambda Performance. Tretie miesto napokon až po tesnom fotofiniši získal Pixum Team Schubert s BMW Z4 GT3 so zmiešanou posádkou Claudia Hürtgenová a Dominik Baumann. Novým lídrom šampionátu je po bezbodových pretekoch Callaway Competion Corvette posádky Alessio/Keilwitz Rakúšan Robert Renauer (Heberth Motorsport Porsche 911 GT3 R), ktorý v sobotu skončil na 6. mieste.

Dvaja slovenskí zástupcovia medzi nemeckou elitou skončili v druhej desiatke, keď Filip Sládečka s Philipom Geipelom na Audi R8 obsadili 17. a Štefan Rosina s Albertom von Thurn und Taxis na Chevrolete Camaro 19. priečku.

Fantastické divadlo predviedli mladí talentovaní jazdci v ADAC Formule Masters. Neutíchajúce súboje prebiehajúce počas celých pretekov napokon s prehľadom vyhral dominátor tejto sezóny, Belgičan Clemente Alessio Picariello pred Nemcom Marvinom Dienstom a 3. miesto po tuhom boji potešilo Švajčiara Ralpha Boschunga.

Výsledky:

ADAC GT Masters (25 kôl): 1. S. Knap, J. den Boer (Hol./DB Motorsport/BMW Z4 GT3) 1:01:34,613 hod. (156,2 km/h), 2. C. Jöns, M. Winkelhock (Nem./Prosperia C. Abt. Racing/Audi R8 LMS Ultra) 1:01:43,887, 3. C. Hürtgenová, Dominik Baumann (Nem./PIXUM Team Schubert/BMW Z4 GT3) 1:01:49,165,... 17. F. Sládečka, P. Geipel (The Boss Yaco Racing/Audi R8 LMS Ultra) 1:02:35,762, 19. A. von Thurn und Taxis, S. Rosina (SaReNi United/Chebrolet Camaro GT) 1:02:53,105.