Hlavní obsah stránky

Tenis-Australian: Hantuchová prehrala v 3. kole dvojhry so Serenou Williamsovou

Melbourne 17. januára (TASR) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neuspela v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Semifinalistka z roku 2008 prehrala s najvyššie nasadenou svetovou jednotkou Američankou Serenou Williamsovou za 80 minút v dvoch setoch 3:6 a 3:6. Počas celého zápasu nenašla recept na skvelé podanie súperky, ktorá upravila vzájomnú bilanciu už na 9:1. Jedinú prehru utrpela v roku 2006 práve na Australian Open.

Hantuchová mala v prvom sete za stavu 1:1 k dispozícii dva brejkbaly, no Serena Williamsová si podržala podanie a po brejku v šiestom geme si vybudovala náskok 5:2. V deviatej hre mala Hantuchová k dispozícii dve možnosti na zisk súperkinho servisu, Američanka ich však odvrátila, druhý brejkbal po ese z druhého podania a prvý set získala vo svoj prospech. V druhom dejstve sa mladšia zo sestier Williamsových po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0. Hantuchová síce vyrovnala na 3:3, no koncovka patrila Serene Williamsovej, ktorá za stavu 5:3 premenila po víťaznom forhende pri podaní súperky v poradí štvrtý mečbal.