Tenis-Australian: Na Li prvou finalistkou dvojhry žien

Melbourne 23. januára (TASR) - Čínska tenistka Na Li sa po tretí raz v kariére prebojovala do finále dvojhry žien na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V úvodnom semifinále ako nasadená štvorka po kvalitnom výkone zdolala mladú Kanaďanku Eugenie Bouchardovú za 85 minút hladko v dvoch setoch 6:2 a 6:3. V dueli o druhý grandslamový titul nastúpi šampiónka Roland Garros z roku 2011 v sobotu proti víťazke súboja medzi Slovenkou Dominikou Cibulkovou a Poľkou Agnieszkou Radwaňskou.

Na Li vlani prehrala vo finále Australian Open v troch setoch s Bieloruskou Victoriou Azarenkovou, v roku 2011 nestačila v rozhodujúcom zápase na Belgičanku Kim Clijstersovú. Proti 19-ročnej Bouchardovej mala raketový nástup a vďaka kvalitným returnom i nechytateľným bekhendovým longlajnom si vybudovala náskok 5:0. Historicky prvá Kanaďanka v semifinále Australian Open síce následne znížila na 2:5, no v ôsmom geme pri vlastnom podaní Na Li nezaváhala. Na začiatku druhého setu sa Bouchardová po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0, no Na Li otočila na 3:2 a v koncovke slávila úspech. Za stavu 5:4 premenila po víťaznom bekhendovom obhodení pri vlastnom podaní hneď prvý mečbal.