Tenis-Wimbledon: Cibulková prehrala v 3. kole dvojhry so Šafářovou (2)

Wimbledon 27. júna (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Ako nasadená desiatka prehrala prvýkrát v kariére s dvadsaťtrojkou "pavúka" Češkou Luciou Šafářovou v dvoch setoch 4:6 2:6. Slovensko tak na tráve All England Clubu stratilo aj posledné želiezko v singli. Wimbledonským maximom slovenskej jednotky zostáva štvrťfinále z roku 2011, vlani vypadla Cibulková tiež v 3. kole s Taliankou Robertou Vinciovou.

Cibulkovej nevyšiel začiatok zápasu s českou ľaváčkou, keď hneď v úvodnom geme stratila vlastné podanie a Šafářová sa po potvrdení brejku ujala vedenia 2:0. V ôsmom geme mala Cibulková šancu vyrovnať na 4:4, Šafářová si však podržala servis a v ďalšej hre mala päť setbalov. Cibulková ich odvrátila a znížila na 4:5, no Šafářová už dotiahla úvodný set do víťazného konca. Vychádzalo jej prvé podanie i forhend, na kurte bola aktívnejšou hráčkou. Na začiatku druhého dejstva si Češka po dvoch brejkoch vybudovala náskok 3:0. Cibulková ešte znížila na 2:3, no to bolo z jej strany všetko. Šafářová upravila vzájomnú bilanciu so Slovenkou na 1:3, v predchádzajúcich dueloch s ňou neuhrala ani set.