Tenis-Wimbledon: Do štvrťfinále aj vlaňajšia finalistka Lisická (2)

Wimbledon 1. júla (TASR) - Rumunská tenistka Simona Halepová postúpila už do štvrťfinále na treťom grandslamovom turnaji roka vo Wimbledone. Ako nasadená trojka zdolala bez väčších problémov v utorok za 57 minút Kazašku Zarinu Dijasovú v dvoch setoch 6:3, 6:0. Po Virginii Ruziciovej sa stala len druhou Rumunkou, ktorej sa na londýnskej tráve podarilo postúpiť do štvrťfinále.

Jej súperkou bude vlaňajšia finalistka na londýnskej tráve Nemka Sabine Lisická. Hoci devätnástu hráčku "pavúka" počas zápasu s ďalšou Kazaškou Jaroslavou Švedovovou trápili zdravotné ťažkosti, tretí set napokon doviedla do víťazného konca a za dve hodiny triumfovala 6:3, 3:6, 6:4.

dvojhra - osemfinále:

Sabine Lisická (19-Nem.) - Jaroslava Švedovová (Kaz.) 6:3, 3:6, 6:4, Simona Halepová (3-Rum.) - Zarina Dijasová (Kaz.) 6:3, 6:0

UPOZORNENIE: Správa je aktualizovaná v texte a rozšírená o ďalší výsledok.