Hlavní obsah stránky

Tenis-US Open:Kližan otočil zápas s Darcisom za stavu 0:2 na sety a 2:4 v treťom

New York 27. augusta (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan sa po famóznom obrate prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Zverenec českého trénera Martina Damma si v úvodnom kole poradil s belgickým kvalifikantom Steveom Darcisom po päťsetovej bitke 2:6, 3:6, 7:6 (5), 7:5, 6:4. Kližan prehrával v treťom dejstve 2:4, vo štvrtom dokonca 2:5, no podarilo sa mu otočiť nepriaznivý vývoj. V 2. kole čaká osemfinalistu US Open z roku 2012 šiesty nasadený Čech Tomáš Berdych. Vlani stroskotal Kližan v New Yorku na úvodnej prekážke, keď nestačil na Američana Donalda Younga.

Kližanovi vôbec nevyšiel úvod zápasu s Darcisom, keď dvakrát stratil podanie a Belgičan si vybudoval náskok 5:0. Najlepší slovenský singlista v ďalších minútach znížil na 3:5, no Darcis v deviatom geme spečatil zisk prvého setu čistou hrou. O osude druhého dejstva rozhodol rýchly brejk Darcisa, ktorý vlani vo Wimbledone v 1. kole nečakane vyradil Španiela Rafaela Nadala. V treťom sete viedol Belgičan 4:2, no Kližan vyrovnal na 4:4 a vynútil si tajbrejk, v ktorom slávil úspech. Vo štvrtom dejstve mal Darcis náskok 5:2, no Kližan opäť potvrdil povesť bojovníka, získal päť gemov v rade a vynútil si rozhodujúce dejstvo. O jeho osude rozhodol Kližanov brejk v piatom geme.