Tenis-US Open: Čepelová prehrala v 2. kole dvojhry s Halepovou

New York 27. augusta (TASR) - Slovenská tenistka Jana Čepelová neuspela v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Zverenka trénera Martina Zathureckého prehrala napriek sľubnému úvodu so svetovou a nasadenou dvojkou Rumunkou Simonou Halepovou za 56 minút hladko v dvoch setoch 2:6, 1:6. Slovensko tak v New Yorku prišlo aj o posledné želiezko v ženskom singli.

Čepelová sa nezľakla súperky zvučného mena, po rýchlom brejku sa ujala vedenia 2:0 a pri vlastnom podaní viedla 40:15. Halepová však potom pridala na agresivite, získala šesť gemov v rade a prvý set sa stal jej korisťou. V druhom dejstve finalistka Roland Garros ovládla dvorec a Čepelovej dovolila uhrať iba jediný gem. V siedmej hre premenila hneď prvý mečbal.