Tenis: Martinovi vyšiel návrat po zranení, na Slovak Open postúpil do 2. kola

Bratislava 3. novembra (TASR) - Slovenskému tenistovi Andrejovi Martinovi vyšiel návrat na dvorce po dvojmesačnej pauze zavinenej zranením ruky. Na bratislavskom challengeri Slovak Open postúpil po triumfe 6:7 (6), 6:3, 6:4 nad Rakúšanom Geraldom Melzerom do 2. kola dvojhry. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti siedmemu nasadenému Nemcovi Petrovi Gojowczykovi.

Martin sa v úvode zápasu nevedel dostať do správneho rytmu a prvý set prehral v tajbrejku. Od začiatku druhého dejstva bol však na dvorci lepším hráčom, kvalitne podával i returnoval. V treťom sete sa po brejku v piatom geme ujal vedenia 3:2 a zápas už dotiahol do úspešného konca. V predchádzajúcich troch rokoch na Slovak Open stroskotal hneď na úvodnej prekážke.